Kézilabda

Kézilabda: ismét KEK-győztes a Ferencváros!!!

A mieink ezúttal sokkal jobban kezdték a mérkőzést, mint egy hete Dabason, amikor hamar nagy hátrányba került a zöld-fehér alakulat. Szamoránsky Piroska és a Viborggal korábban két BL-t nyerő Kovacsicz Mónika vitte a hátán a magyar csapatot, amely a félidő derekán már volt, hogy öt találattal is vezetett (6-11).

A félidő hajrája is jól alakult, a dánok legjobbjait kiválóan megfogta Elek Gábor csapata, így teljesen megérdemelten vezetett a félidőben három góllal a címvédő Fradi (12-15).

A második félidő Pastorvics Melinda kivédett hetesével és Szucsánszki remek passzaival indult, így a Fradi tartotta előnyét. A Viborg felkeményítette védekezését, a mieink pedig felállt fal ellen nem nagyon találták az ellenszert, így különösen felértékelődtek a gyors indításokból és a hétméteresekből szerzett gólok.

A dánok a félidő felélnél utolérték a magyar csapatot, ám a vezetést csak az 53. percben tudták átvenni – Elek Gábor azonnal időt is kért (25-24). A hajrában Szucsánszki két bravúrgólt szerzett, Szádvári Krisztina fontos pillanatokban volt rendkívül higgadt, az utolsó öt percre mégis egálról indultunk, mert a tíz gólig jutó Rikke Skovot nem tudtuk tartani.

Hogy a hajrá megint emlékezetes legyen, arról Zácsik gondoskodott: csakúgy, mint egy éve a Népligetben időn túli hetesből, ezúttal is ő adta meg a kegyelemdöfést a dánoknak a kegyelemdöfést. A Ferencváros ugyanazt a végeredményt érte el, mint egy hete hazai pályán, így összesítésben kettős győzelemmel védte meg KEK-címét!

Élő közvetítésünkben ide kattintva élheted át újra az izgalmakat!